ASUS ROG Swift 32” 4K OLED Gaming Monitor (PG32UCDP) – WOLED, Dual Mod…
17 People watching this product now!
Payment Methods:
Payment methods
Description
(as of May 31, 2025 22:07:39 UTC – Details)
The ROG Swift OLED PG32UCDP is a 32-inch WOLED gaming monitor with a groundbreaking dual-mode feature that lets you switch between 4K @ 240 Hz or FHD @ 480 Hz visuals. Third-generation ROG OLED technology delivers vibrant colors, the deepest black hues, and the brightest highlights. And a 0.03ms gray-to-gray (GTG) response time ensures blur-free action, even during intense gameplay. Plus, a new AI Assistant improves gaming experience an advanced custom heatsink provides exceptional passive cooling performance to reduce the risk of burn-in, helping ensure longevity of the OLED panel.
32-inch 4K (3840 x 2160) WOLED gaming monitor with versatile dual mode (4K @ 240 Hz or FHD @ 480 Hz)
ROG-exclusive OLED Anti-flicker technology helps reduce the flicker during refresh-rate fluctuations
Optional uniform brightness setting ensures consistent luminance levels
Customers say
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “ASUS ROG Swift 32” 4K OLED Gaming Monitor (PG32UCDP) – WOLED, Dual Mod…”